Szakembereink

Király Hajnal

Irodalomterapeutaként már a kezdetektől, a Létra Projekt 2019-es, a Lélek Lépő Alapítvány keretében történt indulásától tagja vagyok az önkéntes segítő szakemberek csoportjának. Egyéni segítő beszélgetéseket és csoportokat tartok irodalomterápiás módszerrel, a szorongással való megküzdést segítő, Sóderparti gyermek- és felnőtt csoportok vezetője vagyok. Vallom, hogy a gyerekeknek a szüleikkel együtt, őket is támogatva tudunk leginkább segíteni. Felismerésem, hogy a pszichodráma elemei hatékonyan kapcsolhatóak az irodalomterápiás folyamathoz, jelenleg ezen a területen képződöm.


Makra Kornélia (Nelli)

Mentálhigienés szakemberként a Létra Projekt keretében segítem a hozzám fordulókat, akik valahol elakadtak életútjukon. Hiszem és tapasztalom, hogy a szeretetteli, értő figyelem megnyitja a lélek kapuit a segítő beszélgetések során. Célom, hogy a beszélgetéseink közben megfogalmazott érzések és gondolatok AHA-élményt hozzanak, ezzel segítve az elakadásból való továbblépést. A segítő beszélgetés módszerén kívül gyakran használok kártyákat, meséket, monodráma technikákat. Az egyéni beszélgetéseken kívül szívesen segítek kapcsolati konfliktusok feloldásában is. Szívügyem a szülő-kamasz mediáció, hiszen három "nagy gyerek" anyukájaként tudom, hogy a kamaszkor mindenkinek nehéz időszak, de különösen fontos, hogy a családtagok ekkor is szót tudjanak érteni egymással. 

A Létra Projektben koordinátorként is részt veszek, így a kapcsolatfelvételkor először velem találkozhatnak.

Mottóm: "Azokból a kövekből, amelyek utunkba gördülnek, egy kis ügyességgel lépcsőt építhetünk" Széchenyi István

Mihók Barbara

A Létra Projekt a kezdetektől a szívügyem. Mélyen hiszek a társadalmi szolidaritás gyógyító erejében, s abban, hogy a lelki egészségvédelem egy közösségi feladat. A Létrában segítő szakemberként kollégáimmal azért dolgozunk, hogy a mentálhigiénés ellátás minél több család, szülő, fiatal és gyerek számára elérhető legyen Szegeden.

Mentálhigiénés szakemberként egyéni segítő beszélgetéseket kínálok. Munkám során a segítő beszélgetés rogers-i elemei mellett coaching eszközökkel, OH kártyával illetve test-fókuszú módszerekkel is dolgozom. Nagyon lényeges számomra a természet és az állatok gyógyító ereje is, így igény esetén ökoterápiás (természetben végzett) illetve HAHET ló-asszisztált mentálhigiénés foglalkozásokat is kínálok a Létra keretein belül.

Kapcsolatokon keresztül sérülünk, és kapcsolatokon keresztül gyógyulunk. Arra törekszem, hogy a Létrában a hozzánk fordulók megtapasztalják a segítő kapcsolatok támogató, gazdagító élményét, és ennek az élménynek a megerősítő tapasztalatával induljanak tovább.

Jagodics-Varga Leila

A Létra Projekthez a formálódás, a projektet meghatározó keretek és alapok kidolgozása óta kötődöm. Pszichológusként és családterápiában képződőként kapcsolódom a projekt célkitűzéseihez. A munkámban az egyénre és a családtagokra való odafigyelés, az egyediség, a mindenkiben fellelhető értékek és előre vivő belső források szemlélete érvényesül. Emellett a rendszerben való gondolkodás, az egyéni és transzgenerációs életesemények, történetek, veszteségek és sikeres megküzdések feltárása jellemzi a tanácsadási folyamatokat.

A Létra számomra lehetőség. Lehetőség fejlődni, tanulni, összekapcsolódni, megértésre lelni. A tanácsadások során különleges és egyedi embereket, családokat ismerhetek meg, akikkel sokszor sikerül megélni azt, hogy valami értékes dolog történik.

Márton Gábor

Visszatekintve azt látom, hogy tanulmányaim az emberek köré szerveződtek. A munkáim során az oktatási esélyegyenlőség területén dolgoztam, dolgozom elsősorban hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekkel, szegénységben élő csoportokkal foglalkozva. A Létra Alapítványhoz mentálhigiénés végzettségem megszerzése után csatlakoztam, ahol mentálhigiénés szakemberként segítő beszélgetéseken keresztül igyekszem jelen lenni a hozzám fordulók mellett és megérteni őket, valamint azt a helyzetet, amelyben éppen vannak. Emellett képzésben lévő családterapeutaként családterápiát tartunk rendszeres szupervízió mellett.

Vargáné Bögi Veronika

A Létra szolgálathoz az induláskor csatlakoztam, mentálhigiénés szakemberként és családterápiában képződőként. Férjemmel négy gyermeket nevelünk. Számomra életem minden területén fontos a személyes kapcsolódás, a személyes figyelem. Egyéni segítő beszélgetésekben, mediálásban, pár és családterápiában igyekszem legteljesebb figyelmemmel és tudásommal kísérni a segítséget kérőket életük nehézségei, krízisei, változásai idején, hogy megtalálják erőforrásaikat. Fontos lehetőségnek tartom, a rendszerszemléletű gondolkodást.

A segítő kapcsolatban lehetőséget kapunk a találkozásra, önmagunkkal, egymással és az erőforrásainkkal. A Létra számomra a találkozások helye.

Baranyi-Hunyadi Anita

Mindig fontosnak tartottam, hogy megismerjem önmagam, a világ működését, a miérteket és a hogyant. Célom, hogy az így szerzett tapasztalataimat megoszthassam másokkal. A hosszú évek óta tartó önismereti fejlődésem abban teljesedett ki, hogy a coach és tréneri szakma mellett döntöttem.

A coaching egy célorientált, megoldásközpontú segítő folyamat, amiben az ember saját maga találja meg a számára legjobb megoldást, a kérdéseire a legjobb választ. A jövőre fókuszálva a jelenre és a cselekvésre koncentrál. Sikere abban rejlik, hogy belső munka eredménye lesz a vágyott cél elérése, az elakadások, dilemmák megoldása, így a motiváció is sokkal erősebb. A folyamat során olyan képességek fejlesztésére kerülhet sor, amelyek hatására az élet más területein is pozitív változások indulhatnak el. Ilyen például az önismeret, a stresszkezelés, a konfliktuskezelés, és az időgazdálkodás.

A könnyű kapcsolatteremtő készségem segítségemre van, hogy maximális, értő figyelemmel és empátiával támogassam a hozzám fordulókat.

Hiszem, hogy mindenki birtokában van a saját problémái megoldásának. Ahogy azt is, hogy ehhez gyakran szükség van egy külső segítségre.

Jelenleg mentálhigiénés szakembernek és családterapeutának képződőm, ezért külön örömmel tölt el, hogy a Létra Projekt keretein belül lehetőségem van olyan szakemberekkel együtt dolgoznom, akik szakmailag és emberileg is hatással vannak a személyes fejlődésemre.

Hites-Lukács Vanda

Pszichológus.

Végzett tevékenységek: 

pszichológiai segítségnyújtás, nevelési tanácsadás.


Jelenleg önkéntesként nem aktív, szülői feladatai okán.

Rónai-Kurityák Csenge

Pszichológus

Jelenleg önkéntesként nem aktív, szülői feladatai okán.

 

Mindig is fontosnak tartottam, a társadalmi felelősségvállalás részeként az önkéntes tevékenységekbe való becsatlakozást. Úgy érzem, hogy a Létrához csatlakozva olyan szakembereket ismerhettem meg, és dolgozhatok velük együtt, akik nagy hatással vannak rám mind emberileg, mind pedig szakmai szempontból.

Pszichológusként veszek részt a Létra Projekt munkájában. Emellett gyógypedagógusi végzettséggel is rendelkezem, ami jelentősen szélesíti a látókörömet és eszköztáramat.
Munkámban főként a segítő beszélgetés módszerét alkalmazom, valamint Autogén tréning terapeutaként relaxációs technikákat és különböző segítő kártyákat használok.

Fontos célom a hozzám forduló személyek erőforrásainak kiaknázása, hogy kompetensebb szülőknek és az életben magabiztosabban mozgó gyermekeknek/serdülőknek érezhessék magukat.

Borka-Csizmazia Kincső

Pedagógus, irodalomterapeuta, négy gyermek édesanyja vagyok. A fejlődés, tanulás, közösségi kapcsolódás mindig fontos volt az életemben, a Létra Projektben az önkéntes munkát 2021-ben kezdtem. Kiskamaszoknak és szüleiknek vezetünk irodalomterápiás önismereti csoportokat koterapeuta társammal, ahol a biblioterápia sokrétű módszerével támogatjuk a hozzánk fordulókat. A Létra Projekt koordinációs feladataiban is részt vállalok.

Az a tapasztalatom, hogy napjainkban egyre kevésbé sikerül kapcsolódni önmagunkhoz, figyelni saját testünk jelzéseire. Pedig ha kellő figyelmet szentelünk nekik, hatékony útjelzők lehetnek önismereti utunkon. Nem kell semmit erősebben akarni, vagy más emberré válni, ám mindig van lehetőség az adott problémára más szemszögből ránézni. Szophoklesz szavaival szólva: "Az vagyok, aki vagyok, úgysem lehetek más. Miért féljek hát felfedezni, ki vagyok."


Komáromi Katalin

Mentálhigiénés szakember, képzésben lévő család- és párterapeuta

"Az igazi élmény az ember számára tehát elsőrendűen ennyi: önmagának megismerése. A világ megismerése érdekes, hasznos, gyönyörködtető, félelmes vagy tanulságos; önmagunk megismerése a legnagyobb utazás, a legfélelmesebb felfedezés, a legtanulságosabb találkozás." (Márai Sándor: Füves könyv)

Erdélyben, Székelyföldön születtem, 1976-ban. Lassan 25 éve élek Szegeden, férjemmel 3 gyermeket nevelünk. 2002.-ben végeztem szociális munkás szakon, a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karán. A Semmelweis Egyetem mentálhigiénés szakján 2007-ben végeztem.

2012-2014 közt autogén tréninget tanultam.

2014-ben kezdtem el a Magyar Családterápiás Egyesület családterapeuta képzését.

A Partners Hungary alapítvány mediátor képzésén vettem részt 2016-ban.

A Gyermek- és Ifjúságpszichiátrián dolgozom, mint szociális munkás és mentálhigiénés szakember. Nap, mint nap találkozok a családok életében bekövetkező krízisekkel, nehézségekkel. Hiszek a változásban, azon munkálkodom, hogy legjobb tudásom szerint tudjam segíteni azokat a családokat, személyeket, akik valamilyen elakadással hozzám fordulnak.

A Létra központ az alakulásától kezdve a szívügyem, nagyon fontos szerepet tölt be a nehéz helyzetben lévő családok életében.

Az én szerepem ebben, hogy összekössem a családokat a Létra szakembereivel.

"Ha kételkednél az élet erejében és a megújulás hatalmában, csupán figyelj az óriási kőtömb észrevehetetlenül piciny résén áttörő fűszál csodájára." Stephanie Dowrick

Keszeli Ilona

"Nem tudok valóban kapcsolatot teremteni a másikkal, ha az, aki beszél, nem kerül közel önmagához."(Mustó Péter SJ) Én ezért aztán leginkább azon igyekszem, hogy az, akivel/ akikkel beszélek, ezt a közelséget megélhessék a saját érzéseikkel, gondolataikkal és velem. Szerintem ez az egyszerűség művészete. Mentálhigiénésként "segítő beszélgetésnek" nevezem ezt a fajta kapcsolódást. Ki segít kinek? Hatunk egymásra, alakulunk általa kölcsönösen, azt vallom. De nem egyforma mértékben és irányban. A szívem másik csücske az érzelmi biztonság. Megélni is vágyom természetesen, de szívesen bábáskodom a születésekor: egyénekkel, párokkal, családokkal. És ezt igazából nem lehet kívülről. Olyankor én is megmerítkezem a mások életében - amennyire beengednek, és amennyire be tudom engedni magam. Meggyőződésem, hogy az így életre hívott kötődésből fakad a változás, biztonságból a kaland. Nem az ész elhatározásaiból, hanem a megdolgozott vágyakból. Párok és családok lelkigondozásában a spiritualitással igyekszem sózni, az élet rendjével fűszerezni; nem vesztve szem elől, hogy akikért a leginkább felelős vagyok, az a férjem és négy gyermekünk.

Varga-Noé Veronika

Nemrég csatlakoztam a Létra-projekthez, de már rég óta követem a projektet és programjaikat az online felületeken. Főállásban óvodapedagógusként dolgozom, emellett tavaly végeztem mesterképzésben, ahol Mentálhigiénés – közösség és kapcsolatépítő végzettséget szereztem.

Mentálhigiénés szakemberként elsősorban egyéni segítő beszélgetésre, vagy kiscsoportos tevekénységekre várom a hozzám fordulókat. Szakdolgozatomat az édesanyák mentális egészsége -témájában írtam- és bár jómagam még nem vagyok édesanya- szívügyemnek tartom az édesanyák segítését, támogatását. Óvodai munkám során is sok család életébe nyerek betekintést, így itt is alkalmazni tudom a mentálhigiénés tudásom, tapasztalataimat.

Nyitott, pozitív életszemlélet jellemez, nagyon fontos számomra a humor, ezért igyekszem biztonságot nyújtó, kellemes légkört kialakítani munkám során. Továbbá nagyon fontos számomra a zene, a színház, a művészetek, így gyakran használok művészeti alkotásokat, tevekénységeket a munkám során feszültségoldásra, kreatív kiteljesedésre, érzéseink ábrázolására.

Hiszek abban, hogy segítő szakemberhez nem csak akkor kell fordulni, ha már nagy a baj, hanem sokat tud segíteni egy külső segítő erőforrásaink felismerésében és rendszerezésében, önismeretünk elmélyítésében. érzéseink, érzelmeink tisztázásában. Ezért szeretettel várok minden kicsit és nagyot, aki megrekedt egy életszakaszban, vagy segítségre van szüksége valamilyen nehézséggel való megküzdésben, vagy csak szeretne egy jót beszélgetni, jobban megismerni önmagát, fejlődni.

Lobanov Artyom

PhD, művésztanár, grafikus, a neveléstudományok doktora

Az utam a kedvenc mese- és irodalmi hőseim újra-rajzolásával indult. Ezt követően akadémiai szinten folytattam a tanulmányaimat, ahol a képzőművészet alapjait sajátítottam el. Az alkotás és a kreativitás továbbra is fontos része az életemnek, és a szakmám alapját képezik.

Érdekes számomra megfigyelni, a tárgyak hogyan válnak képpé, hogyan teremtődnek újjá. Ez a varázslat szinte mindenki számára elérhető. A képzelet és az alkotás folyamata már a kezdeti pillanattól fogva segít bennünket a rejtett titkok felszínre hozásában és azok formálásában. Az alkotó és az én feladatom, hogy közösen harmóniát teremtsünk ebben a folyamatban.

Dr. Lobanov-Budai Éva 

PhD, mentálhigiénés egészségfejlesztő, gyógypedagógus, meseelemző, rajzvizsgálati szakértő, az egészségtudományok doktora

A szakmai érdeklődésem fókuszában az áll, hogy a művészet, az alkotás, az önkifejezés gyógyító erejét használva támogassam a hozzám fordulók személyes fejlődését, kialakítsuk azokat a belső erőforrásokat, melyekre támaszkodni lehet a nehéz élethelyzetekben.

Fontos számomra, hogy a folyamatos szakmai megújulás mellett az önismeretemet elmélyítsem, a személyiségemet fejlesszem. Számos segítő- és pszichoterápiás módszerrel ismerkedtem meg az évek alatt. Ezek közül az egyik személyes kedvencem a művészetterápia irányzata, mivel a belső munka közben befogadunk, dolgozik bennünk az élmény, majd azt aktívan újraalkotjuk. Mindezek segítik az adott téma mélyebb megélését, megértését és egyben egy továbblépési lehetőséget is biztosítanak számunkra.

Ádám Enikő

Pszichológus hallgatóként igyekeztem keresni az olyan lehetőségeket, ahol közvetlenül szakemberektől tanulhatok és egyúttal a közösség javát is szolgálhatom. A Létránál, nagy örömömre, ez mind megvalósulhat. Így csatlakoztam a csapathoz 2023 tavaszán. Jelenleg önkéntesként, a kamasz irodalomterápiás csoport folyamatait támogatom. 

Török Zsóka

Mentálhigiénés szakember, Gyászfeldolgozás Módszer® specialista

Célom, a másik ember mellé állás, hogy támaszként kísérjem élete nehezebb időszakában.

"Minden igaz élet találkozás." (M. Buber) Az önmagunkkal és másokkal való kapcsolódás örömteli megélésében, az önértékek megkeresésében és azok megerősítésében, az átélt életesemények mindennapnapokra gyakorolt hatásának tudatosításában, megértésében tudok segíteni klienseimnek, hogy a lehető legteljesebb, színekkel teli életet élhessék. Hiszem, hogy a szeretettel megélt kapcsolat bármilyen életkorban gyógyító erejű.

A Szegedi Tudományegyetem Pszichológia Intézet Integratív mentálhigiénés képzésében óraadó oktatási tevékenységet folytatok.

Jelenleg családterápiás és kognitív viselkedés terápia (CBT) konzultáns rendszerekben képződöm. 

Kreatív Formák Alapítvány - LÉTRA Projekt | Minden jog fenntartva
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen!