Szolgáltatásaink

A Létra projekt szolgáltatása pszichológus és mentálhigiénés szakemberek valamint irodalomterapeuták önkéntes tevékenysége által valósul meg.

 


Egyéni és családi szolgáltatások

Mentálhigiénés segítő beszélgetés

A segítő beszélgetés során a segítő szakember értő figyelme mellett a kliens megtapasztalja az elfogadás és a bizalom érzését. A támogató légkörben a kliens mozgósítani tudja kreatív energiáit, tudatosíthatja saját erőforrásait, újfajta érzéseket és nézőpontokat fedezhet fel.

A segítő beszélgetés célja, hogy a kliens elmozduljon abból a megrekedt érzelmi-, gondolati állapotból, amivel érkezett és képes legyen a saját megoldási lehetőségeit felismerni.

Pszichológiai tanácsadás

A pszichológiai segítségnyújtás során a bizalom, megértés, a meghallgatottság élményére alapuló légkörben kerül sor a beszélgetésekre. A szakember elsősorban abban nyújt segítséget, hogy az egyén jobban megismerje saját érzelmei és cselekedetei mozgatórugóit. A beszélgetések során direkt tanácsadás nem zajlik, hiszen alapelvünk, hogy mindenki a saját életének az ismerője. Ugyanakkor közösen gondolkodunk az aktuális nehézségekről és élethelyzetekről, amelyekkel való megbirkózást egyénre szabott és szakmailag is helytálló javaslatokkal és új nézőpontokkal tudjuk segíteni.


Nevelési tanácsadás

A nevelési tanácsadás során elsősorban a szülővel, szülőkkel történik konzultáció a gyermeket érintő kérdésekben.  A beszélgetések alkalmával a szülők a nehézségeik, mellett az meglévő jó gyakorlatokról is közösen gondolkodnak a szakemberrel. 
A konzultációk célja, hogy a szülők nevelési helyzetekkel kapcsolatos bizonytalanságai oldódjanak, újabb kommunikációs és viselkedéses készségeket alkalmazhassanak a gyermek nevelése során.
A konzultációk többségében a szülőkkel zajlanak, de a folyamat során a szakember  javasolhatja a gyermekkel való egyéni és szülővel/szülőkkel közös beszélgetést is.

Konfliktuskezelés - mediáció

A konfliktuskezelés során a semleges, harmadik fél közvetítőként van jelen, azaz arra törekszik, hogy a vitában álló felek közösen találjanak egy olyan megoldást, amely mindkettőjüknek megfelel. A mediátor olyan kérdéseket, eszközöket használ, olyan nézőpontokat vet fel, amelyek segítségével a felek hidat építhetnek egymás felé, ahelyett hogy a közöttük lévő szakadék tovább mélyülne.

Kik fordulnak hozzánk?

A leggyakrabban szülő - kamaszgyerek közötti konfliktus rendezésében segítünk, de gyakran előfordul a szülő - nagyszülő közötti nézeteltérés is.


Pár- és családterápia

A pár-és családterápia során a szakemberek elsősorban a pár és a családtagok közötti kapcsolatokra fókuszálnak. Amikor egy probléma felmerül, akkor nem csak egyénileg vagyunk benne érintettek, hanem a közvetlen kapcsolatainkra, családi és párkapcsolati életünkre is nagy hatást gyakorol. A családterápiás alkalmak során a szakemberek a családtagok bevonásával, az ő nézeteik és véleményük meghallgatásával együtt tárják fel a kommunikációban, valamint cselekvésekben megjelenő tipikus nehezítő és akár problémát mélyítő tényezőket, illetve emellett az egyénekben és a kapcsolatokban megjelenő erőforrásokra is hangsúlyt helyeznek.



Csoportos szolgáltatásaink

Irodalomterápiás csoportok

A csoportos formátum a hasonló helyzetek, megoldási stratégiák megosztásával, a nézőpontok megsokszorozásával segíti a fejlődést – az irodalmi szöveg maga is egy új nézőpontot képvisel, amely segít újrakeretezni, átfogalmazni, és ezáltal megérteni, felismerni nehézségeink dinamikáját. 

Irodalomterápiás csoportok kiskamaszoknak

11-14 éves kiskamaszoknak szóló csoport.

A csoportfoglakozások célja a szorongással és az iskolai problémákkal való megküzdés segítésére.

A gyerekcsoportokat heti rendszerességgel, szerdánként 17.00 és 18.30 óra között tartjuk.



Irodalomterápiás csoportok szülőknek

Bármilyen életkorban lévő gyermekek szüleinek.

A szülőcsoportokat kétheti rendszerességgel, keddenként 17.00 és 18.30 óra között tartjuk.



A csoportok nyitottak, így a jelentkezés folyamatos. Jelentkezni lehet Király Hajnal irodalomterapeutánál, soderparti21@gmail.com.

Szakemberek:

Király Hajnal irodalomterapeuta

Borka Csizmazia Kincső irodalomterapeuta


Művészeti önismereti csoport középiskolásoknak

"Erő-Forrás"

Önismereti és személyiségfejlesztő élményműhely fiataloknak (15-19 év)

A foglalkozások célkitűzése, hogy a fiatalok szabadon, biztonságos keretek között dolgozhassanak az érzelmeikkel és az őket foglalkoztató kérdésekkel. Olyan belső erőforrásokat keresünk és erősítünk, melyek segítik a résztvevőket, hogy több pozitív érzelmet éljenek meg a mindennapokban, boldogabbá, rugalmasabbá váljanak.

Ehhez segítségünkre lesz a mese és a fantázia világa, valamint a különféle művészetterápiás technikák alkalmazása.

A csoport novemberben indul, maximálisan kb. 10 fő (15-19 év)  részvételével.

A foglalkozások november elejétől április végéig tartanak. Kéthetente kedden kerülnek megtartásra 16.30-tól 17 óráig a Szeged, Kálvária sgt. 14-ben, a Bibliotéka Egyesület épületében.

A csoportot vezetik: 

Dr. Lobanov-Budai Éva (mentálhigiénés egészségfejlesztő, gyógypedagógus, mese-és rajzvizsgálati szakértő)

Lobanov Artyom PhD (rajz- és vizuális-kultúra tanár, művészetterápiás asszisztens)


Jelentkezni a csoportba október 15-ig lehet Dr. Lobanov-Budai Évánál

artvitamin.szeged@gmail.com

címre megküldött jelentkezési adatlappal, melyet külön egyeztetett időpontban egy személyes első interjú követ.

A jelentkezési lap, az Adatkezelési tájékoztatónk, valamint az Adatkezelési hozzájárulás dokumentumai alábbiakban olvashatók. 

Kreatív Formák Alapítvány - LÉTRA Projekt | Minden jog fenntartva
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen!